kup-teraz Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co. O mnie Książki List Wyprawy

Coaching

Coaching niestandardowy | Indywidualne sesje rozwoju osobistego

„Stań się, kim jesteś” (F. Nietzsche, „Ecce homo”) – tak de facto powinny nazywać się sesje, które prowadzę z moimi klientami. Pracuję w autorski sposób. Integruję metody, teorię i praktykę funkcjonującą w obszarze coachingu, psychoterapii humanistycznej i egzystencjalnej. Łączę je z osobistymi doświadczeniami i z tym, czego nauczyłem się o filozofii Wschodu m. in. w znajdujących się w Himalajach buddyjskich klasztorach, od indyjskich nauczycieli jogi oraz w wioskach plemion mieszkających w dorzeczu Amazonki. Wpływ na moje podejście ma też filozofia Nietzschego, Fromma, Thoreau i prace Irvina D. Yaloma oraz Carla Rogersa.

 

Poniżej, dla uproszczenia, będę jednak używał słowa coaching. Choć równie dobrą nazwą byłby też trening rozwoju osobistego lub wsparcie w dokonaniu świadomej zmiany w pożądanym kierunku lub pomoc w stawaniu się tym, kim się jest, a w niektórych przypadkach: wsparcie człowieka w rozpaczy. Zostańmy jednak przy określeniach coaching i coach, choć oboje już wiemy, że jest to w tym przypadku pojęcie umowne. Zawężone.

 

Dla kogo? | Czy coaching jest dla mnie?

Dla osób, które mogą wypowiedzieć przynajmniej jedno z poniższych zdań i uznać je w swoim przypadku za prawdziwe:

 

Po co? | W czym pomoże mi coaching?

Coaching to przede wszystkim proces świadomej zmiany w pożądanym kierunku. Zmiany tego, co jest dla Ciebie niekorzystne lub ograniczające na to, co będzie dla Ciebie satysfakcjonujące, co polepszy jakość i satysfakcję z Twojego funkcjonowania.

 

Coaching może dotyczyć życia, jako całości. Może dotyczyć poprawy w życiu zawodowym, w zakresie relacji międzyludzkich, w zakresie pełnionych ról społecznych czy w dowolnie innym określonym przez klienta. Dużym atutem coachingu jest to, że zapoczątkowany w jednym obszarze życia, pozytywnie oddziałuje na pozostałe.

 

Zakładam, że każdy człowiek jest najlepszym ekspertem od samego siebie, tylko nie każdy jeszcze o tym wie. Moim zadaniem, jako coacha, jest udzielenie pomocy klientowi w uświadomieniu sobie jego niepowtarzalnych zasobów, w odnalezieniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania. Pomagam przyjrzeć się motywacji świadomej i tej, która nie jest jeszcze uświadomiona. Wspieram klienta w zdefiniowaniu najskuteczniejszych strategii osiągnięcia celu i dokonania zmiany.

 

Efekty coachingu są mierzalne i widoczne w zmianie zachowania i nastawienia klienta.

 

Unikalne zalety, efekty | Korzyści, jakie mogę odnieść z coachingu

Klient w trakcie coachingu definiuje gdzie jest i dokąd zmierza. Określa swój cel, który jest zgodny z nim samym. Zmiana związana z realizacją celu może dotyczyć życia zawodowego jak i prywatnego, przy czym jedno wpływa na drugie. W trakcie coachingu następuje wgląd w siebie oraz działanie. Wyjście ze strefy komfortu, otwarcie się na nowe. Pozytywna zmiana zachowania i nastawienia.

 

Klienci, po zakończeniu coachingu, mogą na przykład powiedzieć:

 

Jeśli chciałbyś móc powiedzieć powyższe zdania i uznać je za prawdziwe, zapraszam na pierwszą sesję.

 

Metoda

Bliski jest mi humanistyczny pogląd, mówiący o tym, że na obraz człowieka składają się czynniki takie jak: poczucie autonomii i sensu życia, wolna wola, system wartości i dążeń życiowych, poczynania twórcze, tożsamość, osobowość. W oparciu o to holistyczne ujęcie pracuję z moimi klientami. Uwzględniam przy tym przeszłość, teraźniejszość i przyszłość danej osoby oraz pełnione przez nią role społeczne i narracje osobiste. Koncentruję się na tym, co jest teraz a działania ukierunkowuję na przyszłość i na rozwiązania.

 

Jestem przekonany, że klient posiada wszelkie zasoby, które pozwolą mu na rozwiązanie swojego problemu. Pomagam mu w tym poprzez empatyczne słuchanie, uważną obecność, stawianie odpowiednich pytań w odpowiednim momencie i udzielanie informacji zwrotnej w takim zakresie, w jakim jest to konieczne. Kluczowa jest również partnerska, bezpieczna relacja oparta na równości, wzajemnym zaufaniu i otwartości. Coaching nie jest jednak doradztwem. Nie daję gotowych rozwiązań, nie sugeruję ich i nie podpowiadam – wystarczająco dużo dobrych rad i „prawd objawionych” dostajemy każdego dnia od samozwańczych ekspertów od wszystkiego. W trakcie procesu coachingowego pracujemy głębiej: nad wglądem, samoświadomością i działaniem. Podoba mi się metafora lustra, która mówi o tym, że coach jest lustrem, w którym klient może uważnie się sobie przyjrzeć.

 

Metody, wiedza i doświadczenia, z których czerpię lub które inspirują mnie w pracy z klientem:

 

O tym, jak wyglądać może nasza współpraca | Praca z coachem

Pojedyncza sesja ma rację bytu jako interwencja, ale dopiero cykl spotkań pozwala na określenie celów i dokonanie zmiany w pożądanym kierunku. Potrzeba uruchomienia całego procesu coachingowego, aby cieszyć się trwałymi zmianami, osiągnięciem wglądu, podjęciem działań, polepszeniem jakości życia i zwiększeniem satysfakcji.

 

Sesje są indywidualne, odbywają się zwykle co tydzień o wybranej przez klienta porze i trwają 50 minut. Ilość sesji zależy od celów, jakie zostaną określone oraz od zaangażowania klienta w proces. To klient jest tym, który określa tematykę sesji. Każda sesja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Coacha obowiązuje zasada zachowania całkowitej poufności informacji. Potwierdzam to pisemnie. Atmosfera otwartości, bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania jest dla mnie kluczowa, bo tylko ona pozwoli klientowi na swobodne dokonywanie wglądów i wprowadzanie zmian.

 

Prowadzący

Nazywam się Mateusz Czarnecki. Jestem pisarzem, podróżnikiem, trenerem i coachem. Obecnie przemierzam drogę prowadzącą do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Przez 8 lat byłem dyrektorem zarządzającym w agencji marketingowej, przez 4 lata Prezesem Zarządu w spółce prawa handlowego. Z wykształcenia jestem menedżerem, ale od kilku lat bardziej zajmuje mnie zgłębianie wiedzy o człowieku i jego życiu. Możliwość pozostawienie po sobie świata trochę lepszym miejscem do życia dla chociaż kilku osób oraz pomoc innym inspiruje mnie do działania. Taka działalność jest też dla mnie pasjonującym wyzwaniem intelektualnym, ważnym źródłem satysfakcji i poczucia spełnienia.

 

Uwielbiam podróże, a moimi ulubionymi destynacjami są Indie, Himalaje i te kraje Ameryki Południowej, które leżą na terenie Amazonii i Andów.

 

W 2014 roku premierę miała moja debiutancka powieść „Otwórz oczy, zaraz świt”, dzięki której zapraszano mnie między innymi do Dzień Dobry TVN, do TVP, Radia Zet, Radia RMF FM. Książka była i jest szeroko komentowana również w internecie oraz w wielu gazetach lokalnych i ogólnopolskich, w Fakcie (dodatek: Gwiazdy) czy magazynach takich jak Sens. Zaraz po premierze książka dotarła do drugiego miejsca na liście bestsellerów sieci EMPiK. Książkę możesz zamówić z autografem i dedykacją tu: ZarazSwit.pl.

 

Obecnie jestem w trakcie pisania kolejnej powieści. Mieszkam w Warszawie.

 

Miejsce, czas, terminy i cena

Koszt sesji realizowanych ze mną w cztery oczy, w moim Ośrodku Psychoterapii M.Czarnecki & Co. (ul. Mokotowska 23/8, Warszawa / blisko Placu Zbawiciela, metro Politechnika), to:

Możliwa jest również realizacja sesji z wykorzystaniem komunikatora Skype.

Dzień i godzinę ustalamy wspólnie. W tym celu proszę o kontakt.

 

Zapisz się na coaching:

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Treść wiadomości

captcha

Przepisz kod z obrazka:

Najnowsze wpisy z kategorii: Motywacja / Coaching

Brak wpisów z tej kategorii

Scroll to top