kup-teraz Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co. O mnie Książki List Wyprawy

Monika Sadowy – psycholog, psycholog online, psychoterapeuta, psychoterapeuta online (Warszawa)

Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Ukończyłam  psychologię o specjalizacji klinicznej na UMCS w Lublinie oraz podyplomowe 4-letnie studia z zakresu psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam na oddziale zamkniętym Szpitala Nowowiejskiego, w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Wolskim, w Ośrodku Psychoterapeutycznym „Ogród”, Lecznicy Life Med. Przez kilka lat byłam również rekruterem i doświadczyłam specyfiki pracy korporacyjnej, co również wzbogaciło mój warsztat terapeutyczny.

Pomagam osobom dorosłym integrując dorobek różnych nurtów terapeutycznych. Metody leczenia dobieram w zależności od specyfiki problemów z jakimi boryka się dana osoba. W swojej pracy dużą wagę przywiązuję do relacji terapeutycznej. Staram się stworzyć bezpieczne warunki, by człowiek mógł zmierzyć się ze swoimi trudnościami oraz traumami i uwolnić się od ich destrukcyjnego wpływu na życie.

Uważam, że każdy zasługuje na szacunek i szczęście. Człowiek ma prawo żyć w sposób satysfakcjonujący, pełny, godny, cieszyć się chwilą, realizować swoje pasje. Często jednak spotykam osoby, które są wrogo nastawione do samych siebie, przeżywają nadmierny lęk, złość, smutek, bądź też doświadczają wyczerpujących wewnętrznych konfliktów. Osoby takie cierpią i sprawiają, że często cierpią też ich bliscy. Tymczasem niekiedy tak niewiele potrzeba by wyrwać się z destrukcyjnych schematów rządzących naszym życiem. Wystarczy motywacja, gotowość do zmiany oraz ktoś kto wytrąci z takiej destrukcyjnej ścieżki, pokaże inne możliwości, pomoże w stawianiu pierwszych kroków na nowym szlaku. Staram się być tym kimś.

Swoją pomoc oferuję osobom z problemami lękowymi, obniżonym nastrojem, zaburzeniami somatycznymi, odżywiania, osobowości. Często pomagam Dorosłym Dzieciom Alkoholików (DDA) oraz Dorosłym Dzieciom z Rodzin Dysfunkcyjnych (DDD). Szczególne miejsce w mojej pracy terapeutycznej zajmują osoby w procesie żałoby, które doświadczyły straty, a także osoby borykające się z chorobą i lękiem przed śmiercią. Lubię też pracować z osobami, które mają nadmierną potrzebę kontroli. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Mam osobiste doświadczenia związane z psychoterapią, wiem, bo doświadczyłam, że jest skuteczna, potrafi odmienić życie na lepsze i ulżyć w cierpieniu. Pomimo, że proces terapii bywa bolesny, a konfrontacja ze swoimi słabościami często niewygodna, to nagroda w postaci poprawy jakości życia jest tego warta.

Staram się, aby moja praca terapeutyczna była moją pasją, tak jak taniec, podróże z namiotem, wypoczynek na wsi. Mam wiele pasji, które mogłabym długo wymieniać, a które w trudniejszych momentach życia mogą być moim lekiem. Ważne jest aby każdy odkrył własne konstruktywne sposoby ładowania baterii, a ja chciałabym w tym pomóc.

Masz pytanie lub chcesz umówić wizytę?

telefon Psychoterapia / Psycholog Warszawa – umów 1. wizytę:
1) zadzwoń lub napisz sms: +48 790 446 445 (telefon czynny 9:00-21:00)
2) lub umów wizytę korzystając z prostego formularza on-line
3) Nie wiesz, czy psychoterapia jest dla Ciebie? Umów bezpłatną 1. konsultację.

on Marzec 3 | by

Comments are closed.

Scroll to top