kup-teraz Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co. O mnie Książki List Wyprawy

Monika Kleszczewska – psycholog, psychoterapeuta (Warszawa)

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją psychoterapii.
Od lutego 2015 w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie analizy egzystencjalnej i logoterapii, organizowanym przez Stowarzyszenie Psychoterapii Egzystencjalnej GLE-Polska, bedącego częścią stowarzyszenia GLE-International (existenzanalyse.org). Członkini stowarzyszenia GLE – Polska.
Prywatnie mama dorastającego chłopca, kochająca dzieci, naturę i zwierzęta, pasjonatka książek i kina, lubiąca bieganie i pływanie, zdrową kuchnię oraz głębokie relacje z ludźmi.

Specjalizacja w pracy terapeutycznej

Konsultacje psychologiczne, poradnictwo psychologiczne i psychoterapia indywidualna osób dorosłych oraz par (małżeńskich, partnerskich).
Interwencja kryzysowa – pomoc osobom w kryzysie oraz w trudnych sytuacjach życiowych (rozwód/rozstanie, strata/żałoba, choroba, rozwód, utrata pracy, nie radzenie sobie) oraz w poszukiwaniu lub odkrywaniu sensu.
Pracuje z grupami, parami, prowadzi warsztaty oraz terapię w języku angielskim i na Skype.

Stosowane podejście terapeutyczne

Praca w nurcie analizy egzystencjalnej i logoterapii, szerzej znanej dzięki publikacjom Viktora Frankla i Alfrieda Laengle ze szkoły wiedeńskiej, a Irvina Yaloma w Stanach Zjednoczonych. W pracy terapeutycznej wykorzystuje również techniki innych szkół psychoterapii (głównie psychodynamicznej i systemowej). Psychoterapia grupowa w nurcie psychodynamicznym z elementami psychodramy, psychorysunku czy filmoterapii.
Po terapii własnej, swoją pracę poddaje superwizji. Ceni głęboką pracę z drugim człowiekiem, często siegając do trudnych doświadczeń z przeszłości.

Doświadczenie zawodowe

W roku 2018 związana z kilkoma placówkami prywatnymi oraz XIII Oddziałem Dziennym Zaburzeń Nerwicowych Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie – Centrum Psychoterapii przy ul. Dolnej, gdzie współprowadziła jako kooterapeuta otwartą grupę terapeutyczną w nurcie psychodynamicznym.
W latach 2013-2014 stażystka na XX Oddziale Dziennym Oddziału Psychiatrycznego szpitala Nowowiejskiego, gdzie współprowadziła grupę terapeutyczną 45+ w nurcie integracyjnym.
Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie specjalizacji z psychoterapii w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego (kooterapeuta zamkniętej terapii grupowej w nurcie psychodynamicznym pacjentów 20+) oraz w ramach przedmiotu psychiatrii w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie (diagnoza i studium przypadku prowadzonego pacjenta). Uczestniczyła w wykladach i szkoleniach, między innymi dot. uzależnień behawioralnych oraz seksuologii. Otwarta na nieustanne zdobywanie wiedzy w zakresie rozumienia człowieka.
Wcześniej absolwentka studiów biznesowych, pracowała na różnych stanowiskach w międzynarodowej korporacji, aby po latach zdecydować, że chce zająć się tym, co daje jej poczucie sensu i co lubi robić w życiu najbardziej – pomagać innym.

Masz pytanie lub chcesz umówić wizytę?

telefon

on Sierpień 28 | by

Comments are closed.

Scroll to top