kup-teraz Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co. O mnie Książki List Wyprawy

Psychoterapia Grupowa Warszawa

Z myślą o wszystkich osobach, które doświadczają trudności w relacjach z innymi, a także w relacji ze sobą, w moim gabinecie w Warszawie prowadzę profesjonalną psychoterapię grupową. Ta forma pomocy bazuje na założeniu, iż problemy psychologiczne mają źródło w kontaktach z innymi jednostkami i w takich relacjach się przejawiają. Terapia ta różni się od sesji indywidualnych przede wszystkim jednym, kluczowym elementem. W przypadku pracy grupowej do zmiany prowadzą nie tylko interwencje między terapeutą a pacjentem, ale też bezpośrednie interwencje między samymi uczestnikami. Grupa sama w sobie jest zatem narzędziem motywującym do zmiany.

Jakie cele ma psychoterapia grupowa?

Podstawowym celem psychoterapii grupowej jest przede wszystkim wypróbowanie nowych zachowań oraz uzyskanie od innych uczestników szczerych informacji zwrotnych dotyczących ich rezultatów. W efekcie pacjent może dowiedzieć się, jak jest odbierany przez otoczenie – może zrozumieć, skąd biorą się jego trudności w nawiązywaniu relacji z innymi, a także nauczyć się, w jaki sposób o nie dbać.

 

Psychoterapia grupowa ma ponadto za zadanie zwiększenie świadomości pacjenta na temat własnej osoby, a w szczególności dotyczącej jego emocji, wartości, potrzeb, sposobu myślenia o sobie i świecie. Skutkuje to zwiększeniem wewnętrznej spójności, poczucia własnej wartości, a w rezultacie życiem w zgodzie z samym sobą. Niekiedy celem spotkań grupowych jest także uporządkowanie relacji z rodziną lub uporanie się z doświadczeniami z przeszłości, które mogą blokować rozwój i czerpanie zadowolenia z życia.

 

Psychoterapia grupowa może stanowić dobrą formę pomocy między innymi dla osób, które:

Osoby zainteresowane psychoterapią grupową lub treningiem interpersonalnym w Warszawie zachęcamy do przesyłania niezobowiązujących zgłoszeń na wstępną konsultację za pośrednictwem strony: rejestracja na wstępną konsultację.

Obecnie prowadzony jest nabór do następujących zajęć grupowych:

• INTERPERSONALNA GRUPA TERAPEUTYCZNA w Warszawie

początek: październik 2017

Zadzwoń lub napisz,

aby umówić konsultację wstępną lub uzyskać więcej informacji:

telefon

formularz kontaktowy:

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Treść wiadomości

captcha

Przepisz kod z obrazka:

Frazy, po których strona jest wyszukiwana: psychoterapia grupowa warszawa, grupa terapeutyczna warszawa, trening interpersonalny warszawa, warsztaty psychologiczne, trening asertywności, psychoterapia grupowa Wilanów, psychoterapia grupowa Śródmieście, trening kompetencji miękkich

 

Brak wpisów z tej kategorii

Scroll to top