kup-teraz Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co. O mnie Książki List Wyprawy

Psycholog Warszawa – Mokotów

Czasami na drodze do satysfakcjonującego nas życia stoją różne trudności czy wyzwania. Nie każdy umie im samodzielnie sprostać. Warto wówczas skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką może mu zaoferować psycholog. To jeden ze specjalistów, którzy pracują w naszej placówce na warszawskim Mokotowie. Terapia pod jego okiem może ułatwić poukładanie zarówno kwestii związanych z życiem osobistym, jak i zawodowym. Można z nim omówić wszelkie wątpliwości i doświadczenia życiowe. To osoba, która nie ocenia i nie wygłasza swoich opinii, nie zmusza do wykonania jakichś rzeczy i nie spotyka się na gruncie towarzyskim z pacjentem. Dlatego nie trzeba obawiać się pierwszej wizyty u psychologa. Dzięki temu specjaliście łatwiej będzie rozpoznać i zdefiniować własne emocje oraz skutecznie sobie z nimi radzić.

Pomoc psychologa – kiedy warto z niej skorzystać?

Kiedy może okazać się potrzebne wsparcie psychologa? Gdy ktoś:

 • chce mieć większą śmiałość w kontaktach z innymi ludźmi,
 • nie umie poradzić sobie z różnymi lękami, fobiami,
 • chce zwiększyć własną samoocenę i pewność siebie,
 • nie radzi sobie z trudnymi emocjami, takimi jak np. złość, frustracja, agresja, wstyd,
 • chciałby poprawić swoje relacje z bliskimi osobami,
 • nie umie odnaleźć się po stracie kogoś bliskiego,
 • chciałby znaleźć przyczynę złego samopoczucia, nawracających się kłopotów zdrowotnych,
 • chce na nowo ułożyć swoje życie,
 • ma kłopoty w pracy, nie radzi sobie z powierzonymi obowiązkami, stresem czy w relacjach z innymi współpracownikami,
 • nie jest pewien swojej orientacji seksualnej lub tożsamości albo chciałby, a nie ma odwagi o niej powiedzieć bliskim,
 • potrzebuje profesjonalnej pomocy, aby poradzić sobie z innymi osobistymi problemami albo trudnościami.

Podczas konsultacji z psychologiem można zidentyfikować źródło tych wszystkich problemów i za pomocą indywidualnie dobranego rodzaju terapii, poprawić jakość życia.

Przyjazna atmosfera podczas sesji terapeutycznych

Mimo iż pierwsza wizyta u psychologa najczęściej wywołuje u pacjenta stres, obawy przed ocenianiem, zwątpienie co do powagi problemu, to z naszej strony staramy się zapewnić mu maksymalnie przyjazną atmosferę. Każda trudność, z jaką nie umie sobie poradzić, jest dla naszego specjalisty ważna. W komfortowym gabinecie można powierzyć mu swoje wątpliwości czy problemy. Jego rolą jest słuchanie i pomaganie ludziom, bycie empatycznym, a jednocześnie trzeźwo oceniającym daną sytuację. Zgodnie z kodeksem etycznym, psycholog zapewnia pacjentowi absolutną dyskrecję.

Wybierając się do gabinetu specjalisty na Mokotowie w Warszawie, warto wiedzieć, jakie ma się w stosunku do tego spotkania oczekiwania oraz w miarę sprecyzowany cel, jaki chce się osiągnąć podczas terapii. Konsultacje psychologiczne mają formę rozmowy ze specjalistą i mogą bardzo pomóc w zrozumieniu siebie, innych czy konkretnej sytuacji, w jakiej się pacjent akurat znalazł. Przed podjęciem różnych decyzji czasami warto spojrzeć na niektóre sprawy z innej, obiektywnej perspektywy, w czym pomaga właśnie psycholog.

 

on Lipiec 18 | by

Comments are closed.

Scroll to top