kup-teraz Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co. O mnie Książki List Wyprawy

Terapia małżeńska Warszawa

Obecnie prowadzone są również zapisy na:
WARSZTAT DLA PAR – KOMUNIKACJA 

 

Specyficznym rodzajem pomocy psychologicznej, skupiającym się na rozwiązywaniu problemów dotyczących nie jednostki, a zaburzających funkcjonowanie związku, jest terapia małżeńska. Na tego typu psychoterapię do mojego gabinetu w Warszawie zapraszam wszystkie małżeństwa, które zmagają się z różnego rodzaju trudnościami i kryzysami.

W jaki sposób odbywa się terapia małżeństw?

Prowadzona na zasadzie psychoterapii krótkoterminowej. Spotkania terapeutyczne dotyczą zarówno aktualnych konfliktów, jak i dotąd nieprzepracowanych trudności z przeszłości. Głównym celem psychoterapii jest przede wszystkim wyposażenie współmałżonków w niezbędne umiejętności pozwalające samodzielnie rozwiązywać trudności, wyrażać uczucia, a także zrozumieć dotychczasowe źródło problemów. Proces ten jest skuteczny jednak wyłącznie wówczas, gdy aktywnie uczestniczą w nim obie strony.

Terapia małżeńska stanowi pomoc w odbudowaniu relacji w związku, a także poprawie jakości jego funkcjonowania. Co ważne, w procesie psychoterapeutycznym bardzo istotne znaczenie ma motywacja obojga współmałżonków do zmiany oraz chęć inwestowania energii w związek.

Do kogo jest skierowana terapia małżeńska?

Na spotkanie z terapeutą warto wybrać się w sytuacji, gdy:

  • chcemy udoskonalić komunikację w związku,
  • pragniemy na nowo odzyskać zaufanie do drugiej osoby,
  • pragniemy na nowo zakochać się w swoim partnerze/partnerce,
  • chcemy poradzić sobie z narastającymi konfliktami,
  • chcemy zwiększyć satysfakcję z obecnej relacji,
  • pragniemy wspólnie poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami.

Czy terapia małżeństwa pomaga?

Wiele par zastanawia się nad tym, czy terapia małżeńska ma rzeczywiście sens, czy warto skorzystać z pomocy profesjonalnego psychoterapeuty, a także czy spotkania terapeutyczne naprawdę pomagają. W tym miejscu warto podkreślić, że powodzenie psychoterapii jest uzależnione przede wszystkim od samych współmałżonków. Tego typu psychoterapia największe rezultaty przynosi wtedy, gdy partnerzy szukający pomocy są szczerzy, otwarci oraz gotowi na wsparcie specjalisty. Dzięki terapii małżonkowie mogą uświadomić sobie problemy, a także znaleźć efektywne sposoby na ich rozwiązywanie zarówno w teraźniejszości, jak i w przyszłości. Sesje psychoterapeutyczne odbywają się w bezpiecznym miejscu, z dala od codziennej rzeczywistości, w obecności wspierającego psychoterapeuty. W takich warunkach partnerzy uczą się, jak radzić sobie z narastającymi w życiu konfliktami oraz odkrywają, w jaki sposób wyrażać własne uczucia i emocje.

on Lipiec 17 | by

Comments are closed.

Scroll to top