kup-teraz Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co. O mnie Książki List Wyprawy

Terapia Par Warszawa

Obecnie prowadzone są również zapisy na:
WARSZTAT DLA PAR – KOMUNIKACJA, termin: do ustalenia 

 

Prowadzona w moim gabinecie w Warszawie terapia par stanowi szczególną formę psychoterapii, w której uczestniczą osoby pozostające w związku partnerskim, zmagające się z narastającymi nieporozumieniami i przeżywające kryzys. Dobrze poprowadzona w połączeniu ze współpracą obojga partnerów może przynieść zaskakujące rezultaty.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na terapię par?

Kryzys w związku może pojawić się na każdym etapie, niezależnie od stażu czy wieku partnerów. Jego przyczyny mogą być różne, ale fakt ten niekorzystnie odbija się na wszystkich członkach rodziny. Celem terapii jest zdiagnozowanie problemów pojawiających się w związku, odnalezienie ich genezy oraz odkrycie mechanizmów działania. Podczas sesji terapeutycznych partnerzy nabywają wiedzę oraz umiejętności, które są niezwykle cenne do samodzielnego rozwiązywania problemów w przyszłości, a także przezwyciężania sytuacji kryzysowych. Tego typu spotkania odbywają się na neutralnym gruncie, dając możliwość zrozumienia zachowań partnera, wyrażenia własnych uczuć oraz zrozumienia oczekiwań drugiej osoby.

Na czym polega praca i terapia z parami?

Pierwsze sesje terapeutyczne skupiają się przede wszystkim na ułatwieniu parze komunikacji, otworzenia się na odczucia i potrzeby drugiej osoby. Gdy uda się zapanować nad porozumieniem, wówczas można przystąpić do dalszych działań. Z pomocą terapeuty partnerzy zastanawiają się nad sposobami wyjścia z kryzysu oraz nad tym, co warto zmienić, aby związek był bardziej satysfakcjonujący dla każdego z nich.

Kiedy warto zdecydować się na terapię par?

Decyzję o podjęciu terapii par warto rozważyć ze swoim partnerem/partnerką w sytuacji, kiedy:

Należy pamiętać, że terapia par jest skuteczna jedynie w sytuacji, kiedy psychoterapią są zainteresowane obie strony i wspólnie chcą pracować nad związkiem. Podczas konsultacji, które poprzedzają rozpoczęcie terapii, terapeuta ustala, czy para spełnia odpowiednie warunki do podjęcia psychoterapii. Niekiedy zdarzają się przeciwwskazania – mogą nimi być, chociażby niewystarczająca motywacja do zmiany relacji i zachowań, stosowanie przemocy czy zaangażowanie jednego z partnerów w inny związek.

 

Pary zainteresowane terapią par w Warszawie mogą umówić się na wstępną konsultację za pośrednictwem strony umów wizytę – terapia par Warszawa.

 

Lokalizacja: Warszawa, Wilanów, ul. Adama Branickiego 14 oraz Mokotowska 23 (Śródmieście)

Koszt sesji: od 320 zł (90 minut).

Więcej informacji na temat prowadzonej przeze mnie psychoterapii znajdą Państwo pod tym linkiem: https://mateusz-czarnecki.pl/psychoterapia/.

Brak wpisów z tej kategorii

Scroll to top